Wyłączenie Start&stop w Alfie Romeo Giulia/Stelvio05/09/2019

Wstęp

Obecnie produkowane samochody są wyposażone w system start&stop. Służy on do ograniczania emisji spalin podczas postoju. Niestety praktyczne działanie tych systemów ma wiele wad, szczególnie w autach wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów. Dochodzi w nich najczęściej do niepotrzebnych wyłączeń silnika na kilka sekund, gdyż nie mamy wpływu na moment zadziałania systemu. Uciążliwe, a nawet niebezpieczne sytuacje występują przy dojazdach do dróg z pierwszeństwem przejazdu: system start&stop z reguły wyłącza silnik po zatrzymaniu, podczas gdy w takiej sytuacji kierujący chciałby mieć możliwość sprawnego wyjazdu. Również klimatyzacja nie działa wydajnie w czasie gdy S&S wyłączy silnik, a akumulator jest dodatkowo obciążony co skutkuje często jego nieoptymalnym naładowaniem.

Co prawda producent auta przewidział manualny wyłącznik systemu start&stop, jednak samochód nie zapamiętuje ostatnio ustawionego stanu i po ponownym włączeniu stacyjki trzeba pamiętać o jego ręcznym wyłączeniu.

W STUFF4CAR postanowiliśmy zająć się tym problemem.

Opis

Zaprojektowaliśmy automatyczny wyłącznik Start&Stop kompatybilny z Alfami Romeo Giulia i Stelvio

Wyłącznik S&S

Urządzenie wpina się pomiędzy panel świateł a wiązkę samochodu, montaż to ok 1 do 2 minut. W zestawie oprócz samego wyłącznika S&S znajduje się łyżka do bezpiecznego podważenie panelu oraz instrukcja.

Poniżej przedstawiam filmik pokazujący instalację i działanie urządzenia

Urządzenie posiada dodatkowo złącze mini USB - gdyby zaszła potrzeba (np producent auta zmieniłby trochę działanie włączania/wyłączania S&S lub sygnalizacji jego stanu) zawsze będzie możliwość wypuszczenia na naszej stronie nowszej wersjii firmwaru i samodzielnego zaktualizowania urządzenia bez potrzeby odsyłania do nas.

5 szt z produkcji pilotażowej już od sierpnia jeździ w autach forumowiczów z alfaholicy.org.

W tej chwili trwa produkcja pierwszej partii 120szt:

Produkcja SSD0001

W okolicach połowy września dostępnę będą w naszym sklepie internetowym (AKTUALIZACJA, produkt jest już dostępny w naszym sklepie: Dezaktywator S&S Giulia/Stelvio).

Zapraszamy

 

 

Wyłącznik S&S